Strony, sklepy www Wordpress, pozycjonowanie SEO Poznań

Trendy w projektowaniu strony internetowych WordPress Poznań 2022

Spis treści

Jeśli rozwijasz swój biznes w interencie i posiadasz stronę wykonaną na WordPress, znasz już pewnie niezliczone fakty i rozwiązanie związane z tym systemem CMS. Każdy może łatwo tworzyć i zarządzać swoimi witrynami WordPress bez posiadania jakiejkolwiek wiedzy programistycznej. Każdego roku wprowadzane są nowe trendy dla stron internetowych, które oferują lepsze funkcjonalności, rozwiązania I technologie. Dostosowując swoją stronę www WordPress do najnowszych trendów, możesz z łatwością poprawić wrażenia użytkownika (UX) I wnieść na wyższy poziom wyniki pozycjonowania SEO.

W dobie rewolucji internetu jest wiele rzeczy, które zostały dodane lub zmienione w ciągu ostatnich kilku lat w historii CMS WordPress. Wiele łatwych w obsłudze funkcji, ulepszeń i zabezpieczeń jest stale akutalizowanych aby zapewnić najnowsze rozwiązania technologiczne dostępne na rynku. Zobaczmy więc 9 najnowszych trendów dla witryn WordPress w roku 2022. Zaczynamy!

Korzystanie z interaktywnych efektów paralaksy

Biorąc pod uwagę najnowsze trendy w projektowaniu witryn WordPress, efekt Parallax jest obecnie uważany za jeden z lepszych animacji projektowych. W 2022 roku projektowanie stron internetowych jest bardziej zaangażowane w dodawanie efektów, wizualizacji 3D itp., aby bardziej wpłynąć na doświadczenia użytkownika. Coraz więcej stron internetowych posiada tą animację, która jest lekka od strony kodu I ciekawa dla użytkownika w trakcie przeglądania witryny. Możesz dołączyć efekty paralaksy za pomocą elementów kreatora stron, gotowych motywów lub za pomocą niestandardowych kodów w witrynie WordPress.

Responsywna wersja strony ważniejsza od dekstopowej

Wraz ze wzrostem liczby użytkowników mobilnych z dnia na dzień, konieczne stało się zapewnienie jak największej responsywności witryny zarówno na telefonach komórkowych, jak i komputerach PC. W 2022 r. stosunkowo więcej osób używało telefonów komórkowych czy tabletów do wyszukiwania czegokolwiek niż osób korzystających z komputerów stacjonarnych. Coraz więcej zakupów I płatności odbywa się z poziomu urządzeń mobilnych. Dlatego w tym roku wykorzystaj jak najlepiej swoją witrynę WordPress, czyniąc ją jak najbardziej dostosowaną pod te rozdzielczości.

Pop up'y i elementy interaktyne strony

Pop up przyciąga natychmiast uwagę odwiedzających. Wyskakujące okienka, powiadomienia odgrywają ważną rolę w przechwytywaniu ruchu. Warto jednak wspomnieć, że zbyt duża liczba wyskakujących okienek i powiadomień może zirytować użytkowników, zmuszając ich do opuszczenia strony www. Dlatego konieczne jest znalezienie równowagi między tymi elementami. Podobnie jak w przypadku wyskakujących okienek, kolejnym elementem trendu są elementy przyklejone tzw. Sticky. Są to czytelne komunikaty umieszczone np. na górze lub na dole strony. Nie wyskakują użytkownikowi, ale są niezwykle skuteczne w przekazywaniu jasnego komunikatu i jednocześnie przykuwają uwagę.

Minimalistyczny projekt strony internetowej

Minimalistyczny design pozostanie popularnym trendem w 2022 roku. Minimalistyczne projekty stron internetowych z płaską grafiką i białą przestrzenią zapewniają dużą użyteczność strony przez co jej ocena w oczach Google znacznie rośnie.

Minimalizm skupia się na prostocie i pominięciu wszelkich nieistotnych elementów w obrębie strony internetowej. Minimalizm to nie tylko redukcja ilości elementów i kolorów ale także o to, aby projekt witryny był bardziej skoncentrowany na użytkowników i jeszcze bardziej intuicyjny w obsłudze.

Storytelling

Scrollytelling to coraz popularniejszy sposób wykorzystania interfejsu cyfrowego i przekazania zawiłej historii firmy w formie przyjemnej dla użytkownika.

Te efekty wizualne starają się przyciągnąć odbiorców, podając im angażujące treści na srebrnej tacy. Scrollytelling jest również określany jako „wizualizacja narracyjna” — seria elementów wizualnych uporządkowanych razem, chronologicznie, tak aby przekazać odwiedzającym określony komunikat.

Podobnie jak możliwość czytania książki we własnym tempie, strony internetowe pozwalają teraz nawigować i kontrolować ich przepływ w spersonalizowany sposób, rozumiejąc, że każdy użytkownik jest inny i prezentując wiadomości w intrygujący, zapadający w pamięć sposób.

Można to przedstawić w formie dużych obrazów i tekstów, które pojawiają się za pośrednictwem różnych animacji, podkreślających ich wartość. Zbliżenia, przyciemnione obrazy, wielkoformatowa typografia, a także miękkie i płynne przejścia tworzą przyjemny dla oka efekt w wyrafinowany sposób.

Przewijanie w poziomie

W przeciwieństwie do znanej i intuicyjnej nawigacji pionowej, układ przewijania bocznego może prowadzić do zaskakujących interakcji między tekstem i obrazem a użytkownikiem.

Dotyczy to zwłaszcza witryn z portfolio, katalogów, map itp. Przeglądnie projektów czy odwiedzanie galerii internetowych jest znacznie bardziej angażujące dzięki nawigacji bocznej. Przewijanie w poziomie może sprawić, że witryna będzie bardziej atrakcyjna, zabawna i zapadająca w pamięć użytkownika.

Animacja typografii / Typografia kinetyczna

Pięknym uzupełnieniem poprzedniego trendu jest typografia kinetyczna, która bardzo szybko ewoluuje. Obecnie ta praktyka jest szeroko stosowana przez projektantów stron internetowych w różnych formach. Poruszający się tekst może przyciągnąć uwagę, nadać ton, wyróżnić ważne segmenty i skierować wzrok użytkownika w konkretne miejsce strony. Jest to trend, który w rzeczywistości istnieje od lat 60., kiedy w filmach fabularnych zamiast statycznego tekstu zaczęto używać animowanych tytułów początkowych. W nadchodzących latach zobaczymy więcej przykładów typografii kinetycznej zastosowanej na stronach internetowych ponieważ będzie ona pełniła określoną funkcję ukierunkowania użytkownika na danych fragment strony, a nie wyłącznie dekoracyjną.

Kontrastowe kolory

Jest to trend wykreowany dla milenialsów, dzieci z lat 80. i 90. Ostatecznie trudno pozostać obojętnym na stronę z neonowym kolorem w tle. Kolor to podstawowe narzędzie, które pomaga skupić uwagę użytkownika, a także pomaga stymulować jego emocje. Ten styl, zwykle skierowany do określonej grupy odbiorców, przekształcił się w żywą, porywającą estetykę projektowania stron internetowych, wypełnioną przeróżnymi, powykręcanymi kształtami, neonem na czarnym tle, jasnym kontrastem czy gradientami.

Superglow to studio zajmujące się projektowaniem muzyki i stylu życia. Druga sekcja ich witryny łączy duże czarne tytuły na jednolitym żółtym tle. Lista menu po najechaniu kursorem zmienia się na kolejny kolor. Ogólny wygląd zawiera nasycone zdjęcia z wygasającą animacją, która pojawiają się po najechaniu kursorem i pokazuje projekt w pojawiającym się okienku.

Zdjęcia wielowarstwowe

W ostatnich latach podczas projektowania stron internetowych kładziono duży nacisk na czyste i minimalistyczne projekty . Do tego stopnia, że wielu projektantów zniechęca się do podchodzenia do bardziej skomplikowanych wizualnie realizacji.

Wielowarstwowe treści to sposób na zakwestionowanie konwencjonalnych elementów, do których nasze oczy są przyzwyczajone — takich jak galerie zdjęć i elementy typograficzne, które tworzą wciągające wrażenia podczas opowiadania historii witryny. Prowadzi to do tego, że użytkownicy spędzają więcej czasu na przeglądaniu witryny.

Wspólny motyw zdjęć, elegancka animacja i czarne tło pomagają połączyć wszystko w całość, zapewniając spójne wizualnie wrażenia. Kolejną zaletą tej techniki projektowania stron internetowych jest to, że ułatwia umieszczenie dużej ilości treści w jednej sekcji lub ograniczonej przestrzeni, na przykład na ekranach telefonów komórkowych.

Pozostałe wpisy:

Strony WWW na WordPressie

WordPress to najpopularniejsze systemu zarządzania treścią (CMS) na świecie. Używane jest przez miliony stron internetowych, od prostych blogów po skomplikowane witryny e-commerce.

Czy ChatGPT może zastąpić wyszukiwarkę Google?

Czy ChatGPT może zastąpić wyszukiwarkę Google? Krótko mówiąc, nie. Chociaż ChatGPT to wysoce zaawansowany chatbot AI, nie został zaprojektowany do wykonywania tych samych funkcji, co wyszukiwarka.